JOGA A DUŠEVNÉ ZDRAVIE – SEMINÁR PRE INŠTRUKTOROV A ZÁUJEMCOV O JOGU

Termín vzdelávania: 25. november 2023

sobota: 9:00 – 13:00 hod. a 14:30 – 19:00 hod.

Miesto konania:

ZVOLEN upresníme dodatočne  

O téme: 

Joga vychádzajúca z hlbšieho poznania duše človeka môže pôsobiť v prvom rade ako prevencia, a niekedy aj podporná terapia psychických problémov a ochorení. Vzhľadom na neľahkú spoločenskú situáciu má už účastníkov s nejakými psychickými problémami na kurze snáď každý inštruktor či učiteľ jogy. Cieľom tohto podujatia nebude urobiť z vás psychoterapeutov, ale bude pozrieť sa na základné princípy jogovej praxe, ktoré pôsobia stabilizujúco na psychiku človeka a robia ho odolnejším voči rôznym tlakom a duševným záťažiam.

Aké prvky a kvality jogovej praxe pôsobia antidepresívne?
Ako sa dá pôsobiť voči nervozite a problémom s pozornosťou?
Ako predchádzať či znižovať úzkosti a strachy pomocou pohybu a práce s vedomím?
Akým jogovým praktikám sa radšej vyhnúť u psychicky oslabených ľudí?

Týmto a podobným otázkam sa budeme venovať s lektorom, ktorý pracuje 14. rok ako učiteľ jogy a 17. rok ako psychológ, takže dokáže z vlastnej skúsenosti prepájať tieto dve pekné disciplíny. Okrem teórie budeme na podujatí samozrejme aj poriadne cvičiť a ukážeme si aj koncentračno-meditačné cvičenia, stabilizujúce psychiku. Každý si okrem poznatkov k téme odnesie aj pokrok v ásanovej praxi a inšpiráciu pre svoje hodiny.

Program:

Cvičenie základných aj pokročilých jogových cvikov s dôrazom na ich umelecké vypracovanie (úroveň cvičenia flexibilne prispôsobíme účastníkom, radi zohľadníme aj vaše ásanové ciele)
Prednášky k téme
Meditácia

 

Lektori podujatia: M. Štepita

 

Cena:

Cena vstupenky na školenie: 60 eur

Cena vstupenky pre členov (25% zľava): 40 eur

Organizačné otázky:

Paula Dobiašová: paula.dobiasova@jogapremena.s, 0905 799 742

Yoga teachers have updated the policy on cookies. They use cookies to improve the functionality and performance of the website, as well as to manage marketing activities.